METPLAS HAKKINDA
 

MetPlas Metal Plastik Dekorasyon Ürünleri Ltd. Şti. 1996 yılında daha önce ülkemiz üreticilerinin özellikle Almanya ve İtalya’dan ithal ettikleri mutfak kiler sistemleri ve dekorasyon ürünlerini bilgi ve birikimlerimize güvenerek ülkemizde imal etmek için kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana yapmış olduğu ürünlerle sektöründe bir ilki başarıp diğer imalatçılara da örnek olmuştur. 2500 metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren firmamız her geçen gün büyüyerek, personel sayısını arttırarak ülke ekonomisine de katkıda bulunmaktadır. İşte bu sorumlulukla ar-ge hizmetlerinin önemini, kendimizi geliştirmeyi ve teknolojiyle büyümeyi ilke edindik. Geçen zaman zarfında ürün yelpazesini genişletip farklı branşlarda plastik ve metal şekillendirmeye ağırlık vererek birçok hatrı sayılır firmaya çözüm ortaklığı ve danışmanlık yapmayı sürdürmekteyiz. 2004 yılında hizmet sınırlarımızı genişletmek adına elektrik ve elektronik branşlarını da bünyemize katıp elektronik devre tasarımları ve seri devre üretimleri yapmaya başlanmıştır. Böylelikle komplike bir mühendislik tesisi oluşturulmuş, ve her türlü imalatı bünyemiz içersinde yapılabilir bir hale getirilmiştir. Tesisimizde ar-ge departmanı, elektronik üretim bandı, görsel tasarım departmanı , kalıphane, enjeksiyonhane, preshane, kaynak-puntahane , montajhanemiz ve gelişmiş kaliteyi arttırıcı geniş makine parkurumuz bulunmaktadır.

Mutfak ve dekorasyon ürünleri, mobilya aksesuarları, aydınlatma, elektrik ek malzemeleri, otomotiv yan sanayi, elektronik sanayi ve otogaz sanayi şu anda hizmetimizi sürdürmekte olduğumuz belli başlı sektörlerdir.

METPLAS, genel ilkelerine ve imajına uyumlu, özel bir kuruluş olarak rekabetçi ve yenilikçi stratejiyi aşağıdaki amaçlar doğrultusunda belirler.

KONU
Toplam kalite ve uluslararası kalite standartlarına uygun her tip ürün ile ilgili üretim, satın alma, pazarlama, satış, dağıtım, ithalat ve ihracat ana konusudur.

KALİTE ve GÜVENİLİRLİK
Dünya standartlarında üretim, satın alma ve hammadde girişinden, yarı mamul madde ve mamul ürüne kadar her aşamada, malzeme, donanım, üretim, bakım, araç ve servis hizmetinde, lojistik destek, hizmet üretiminde kalite ön planda tutulur. Topluma, müşteri, bayi, dağıtıcı, satıcı ve kullanıcılarıyla çalışanlarına karşı şirketin güvenilirliğinin sağlanması esastır.

ÇEVRE DUYARLILIĞI
Kurulu ve kurulacak tüm tesislerinde, üretim, dağıtım ve her türlü hizmet sırasında kullanılan araç ve gereçlerde, ürünlerin teslim yerlerinde; çevre, hava, gürültü ve görüntü kirliliğine karşı tüm önlemler alınarak çalışmalar yürütülür.

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ
Müşterilerin, konusuyla ilgili tüm gereksinimlerinin dikkate alınması, sorunlarının çözümü, müşteri tatmin ve memnuniyeti için müşteri odaklı hizmet anlayışıyla çalışmak temel ilkedir.

İNSAN KAYNAKLARI
Sektöründe ve ürünlerinde ilk akla gelen şirket imajını ve işletme kültürünü yaratacak kadroları; uzman, yetişmiş, bilgili, bilgi üreten, problem çözücü, üretken, araştıran, yeniliğe ve öğrenmeye açık, kendini geliştiren, insan faktörünü ön planda tutan kişilerden oluşturmak, personel politikası olarak benimsenmiştir.

BÜYÜME
Global pazar ve piyasa koşulları dikkate alınarak başta ülkemiz olmak üzere tüm dünya büyüme alanı olarak belirlenmiştir. Bu konudaki esas ilkeler gelişim, firma büyümesi ve entegre büyüme olarak belirlenmiştir.

 
Gülsuyu Mah. Kelebek Sk. No:30/1 Maltepe-İSTANBUL
T:0 216 376 40 16 pbx F: 0 216 376 42 69 E-Posta: info@met-plas.com.tr